03 7513552
דגש

עדשת ה- Flexivue™ Microlens של חברת Presbia

עדשות ה-Flexivue™ Microlens נועדה לטיפול במחלת הפרסביופיה ("זוקן ראייה"), או, איבוד הראייה לטווח הקצר אצל מבוגרים מעד גיל 35.

הפתרונות השכיחים כיום לטיפול בבעיה זו הם הרכבת עדשות מגע או משקפיים, דבר היוצר תלות וחוסר נוחות ופוגע באיכות החיים של המשתמש.

 

הפיתרון שמציעה חברת Presbia הנו פיתרון מהפכני מהסיבה הפשוטה כי ההליך הוא הפיך לחלוטין (בניגוד לטיפולי עיניים אחרים) ומוריד את התלות במשקפי קריאה לאפס.

הפיתרון הייחודי והחדשני מגיע בצורת עדשה אותה משתילים בכיס בקרנית העין. עדשה זו פותרת את הצורך במשקפי קריאה. 

 

קוטרה של עדשת ה- Flexivue™ Microlens הוא 3 מ"מ בלבד כאשר עוביה לא עולה על 15 מיקרון (רבע מעובייה של שערת אדם) והיא מיוצרת מחומר הידרופילי המשתף פעולה עם חילוף החומרים של העין וזאת בדומה לעדשות תוך עיניות שמיוצרות במהלך 20 השנים האחרונות.

בשביל השתלת העדשה, על המנתח להשתמש ב'פמטוסקנד לייזר', המשמש מכונים רבים בעולם לניתוחי 'לסיק' וזאת בכדי ליצור כיס בקרנית העין. המנתח יחדיר את העדשה לכיס בקרנית על ידי שימוש בכלי ההחדרה המיוחד אותו פיתחה 'Presbia'. לאחר מכן הכיס אוטם את עצמו כאשר העדשה ממוקמת במרכז העין.

 

ההליך לוקח פחות מ-10 דקות ומבוצע על עין אחת בלבד (לרוב העין הלא דומיננטית) וזאת בכדי לא לפגוע בראייה לטווח רחוק. בנוסף, אין צורך בהרדמה כללית. העדשה לא נראית בתוך חלל העין, ותוך מספר ימים ראייתו של המטופל מתאוששת. העדשה יכולה להישאר בעין באופן קבוע לטווח ארוך, אך אם קיים צורך ישנה אפשרות להחליף את העדשה או להוציאה – זאת לדוגמא באם הפרסביופיה של המטופל מחמירה ויש צורך בעדשה בעלת כוח אופטי גדול יותר.

 

© 2022 דגש פתרונות מתקדמים